משברים בזוגיות

הקשר הזוגי יודע עליות ומורדות עם התמורות המתרחשות במהלך חיי הזוג המשותפים. משברים למיניהם, הינם חלק אינטגרלי מהקשר הזוגי, וניתן לצלוח אותם בהצלחה בעזרת נכונות אישית, רצון טוב ובגרות.

השעמום גובר

משברים בחיי הנישואין עלולים להתרחש כתוצאה משעמום. נשמע לכם הזוי? חשבו על כך שוב ותודו, שאכן, חיי נישואין שגרתיים ונטולי ריגושים עשויים להיות משעממים מאוד ולהוביל לסיומו של הקשר הזוגי מתוך מאיסה בחידלון ובציפייה לשינוי מבורך. אולם, חשוב לדעת, כי גם כאשר הקשר נראה אפרורי, כל ההפתעות שבעולם ממתינות לכם מתחת למעטה השעמום. איך מגוונים את השממה הזוגית? נסו למצוא יחד את ההתחדשות שבכל יום ביחד. הפתיעו זה את זו בהפתעות קטנות אבל מתוקות, הרבו להחמיא, קבעו לכם שעת איכות זוגית שבועית בה תצאו רק שניכם יחד לבילוי משותף קצר, הרבו לחפש נקודות יפות בבן הזוג, ואל תתביישו להחמיא ולהביע הערכה בקול. אחרי מספר חודשים שכאלה הקשר הזוגי שלכם יפרח. רק מעט סבלנות, נכונות, ורצון להשקיע, והעתיד המשותף המצפה לכם ירוק ומבטיח מאי פעם.

בלי אשליות

כל אחד מאתנו מפתח במהלך חייו עד לשלב הנישואין, אשליות רבות לגבי הקשר הזוגי שהיה רוצה. עם זאת, לא פעם, לאחר שוך ההתלהבות הראשונית, בועת הפנטזיה מתפוצצת, והמציאות מתגלה כקסומה הרבה פחות. החיים בצל האשליה המתפוגגת עשויים להיות מדכאים ומרירים, ולהוביל את הנישואין לאבדון. זהו המקום לעצור, לחשוב מחדש על מכלול המעלות של בן הזוג ולהתגרש מהאילוזיה הישנה המרחפת מעל הנישואין כצל. התמקדו בתכונותיו החיוביות של בן הזוג, ברגשותיכם החמים כלפיו, והשתדלו לשמוח. יש לכם במה.

גמישות

חיי זוגיות רבים, שנראו כה אוהבים ומבטיחים בתחילתה של הדרך, מתנפצים באכזבה מסיבה טריוויאלית וילדותית למדי – חוסר גמישות. כשכל אחד מבני הזוג מצדד בעמדותיו האישיות ומתקשה לוותר, הופכים החיים לקוקטייל של כעס ומרירות המעכיר את האווירה והופך את החיים המשותפים לסיוט של ממש, וחבל. מעט נכונות אישית, קצת הבלגה, וטיפת בגרות עשויים להציל את חיי הנישואין שלכם ולהפוך אותם לגן עדן.