טיפול זוגי בתל אביב

טיפול זוגי הוא תקוותם האחרונה של זוגות במשבר. מציאת המטפל הנכון איננה משימה קלה והיא בעלת השפעה מכרעת על סיכויי הקשר המשותף. הערים הגדולות כמו תל אביב וירושלים, וערים מרכזיות בצפון הארץ ובדרומה, מוצפים באין ספור מטפלים המתיימרים להביא את בשורת האושר הזוגי לכל דורש. איך מוצאים מטפל זוגי מוצלח? על כך בכתבה שלפניכם.

כימיה משותפת

כלל ברזל בכל הנוגע לטיפול זוגי הוא בחירה במייעץ זוגי ששני בני הזוג מרגישים בנוח בחברתו. גם אם הנושא מהווה עילה למריבות ולוויכוחים, בנקודה זו אין מקום לפשרות. חשוב שהמטפל באוזניו אתם עומדים לחשוף את צפונות ליבכם יהיה אדם סבלן, סימפטי ורגיש. כזה היודע מתי יש לשתוק ומתי יש לדבר, ושנוכחותו נוסכת בכם אומץ לדבר על הנושאים האישיים ביותר, בלי להתבייש. אם תתפתו לטיפול זוגי בו אינכם חשים בנוח, התהליך כולו נידון לכישלון חרוץ מראש.

מקצועיות ואמינות

מציאת מטפל מקצועי ואמין, איננה משימה פשוטה. שוק הייעוץ הזוגי נחשב לשוק פרוץ במיוחד, בו כל אחד יכול להציע את שירותיו לאומה. כדי ללכת על בטוח, תוכלו לברר על מטפלים מומלצים בקופת החולים שלכם או במרכז לבריאות הנפש הקרוב לביתכם. מומלץ לשכור את שירותיו של יועץ מוסמך מטעם האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואים, אשר מחזיק בתואר שני באחד מהמקצועות הטיפוליים. ישנם הנוטים לבחור במטפל שהוכיח בהצלחה את יכולותיו בייעוץ למכרים או לקרובי משפחה, אך בכל מקרה, כדאי לבחור במטפל בעל הכשרה טיפולית כלשהיא.

תקווה משותפת

הניסיון להחיות את הקשר הזוגי צריך להיות הדדי. אומנם יתכן מצב בו אחד מבני הזוג "גורר" את השני לייעוץ משותף, אולם, אם אחד הצדדים מאס לחלוטין בקשר ואינו מוצא בו עניין כלל, אין כל סיכוי לניסיונות השיקום. תהליך הטיפול הזוגי הינו תהליך מורכב, חושפני וכואב. אולם, עם רצון הדדי, הכל יהיה אפשרי. התייחסו ברצינות הראויה למשימות המשותפות שיטיל עליכם המטפל, תנו צ'אנס לקשר ואל תמהרו להתייאש, קוו יחד לעתיד טוב יותר, ואל תיבהלו ממורדות ומנפילות. הן בהחלט צפויות.