אימון משפחתי

לא אחת ניצבים הורים במשך חייהם מול דילמה, אמנם, אף אחד לא צופה כי יהיה מצב בו לא תהיה לו שליטה במצב, כל הורה בטוח במידה כזו או אחרת כי הוא מתוכנן ויודע להתמודד עם מצבים שונים. אך לא אחת החלום הזה מתנפץ.

דנה וגדי הם זוג הורים בשנות ה-40 לחייהם, שניהם אקדמאים ומפתחים קריירה מוצלחת, להם שני ילדים בן -14 ו-בת-8. החיים זרמו כמו לפי הזמנה, עד שהם החלו להרגיש כי הילד הגדול מתחיל לדבר אליהם בחוצפה,ולא לציית להם, בתחילה הם ניסו להחליק , העירו לו בעדינות, אך ללא הועיל עם הזמן הבת הושפעה מאחיה הגדול, הם הלכו לישון מאוחר, קמו מאוחר, אכלו מה שרצו, הלכו לחברים מתי שרצו, דנה וגדי הרגישו שנכנסו למערבולת, הם לא מצליחים להציב גבולות בבית, הילדים שולטים בהם ביד רמה, הסדרים בבית משתבשים, הם הרגישו שהם צריכים מישהו שיחלץ אותם מהמצב אילו נקלעו.

חבר טוב המליץ להם על אימון משפחתי, שם אכן נמצא הפתרון הגואל, הם נפגשו עם רן, מאמן משפחתי, ששמע את כל קורותיהם ויחד בתהליך איטי ועמוק תוך כמה פגישות הם נשמו לרווחה, רן, בדק מה מקור הבעיות, וכיוון אותם כיצד לנסות לפתור אותן בעצמן, הסביר להם ממה נבעה התנהגותו של הילד, נתן להם כלים כדי להחזיר לעצמם את הסמכות ההורים, ואת הביטחון שלהם.

זו דוגמה אחת מיני רבות על משפחה שבנתה את עצמה מחדש בעזרת אימון משפחתי, כיום משפחות רבות בוחרות באימון משפחתי,מבנה המשפחה, הסביבה כגורם משפיע, הם לא מה שהיו,העולם השתנה ויש צורך ללוות את ההורים לפעמים, על ידי אמון משפחתי, אימון משפחתי הוא טיפול כולל לכל בני המשפחה מתוך ראיה כוללת של כל התמהיל המשפחתי המגוון.

אימון משפחתי יכול לטפל במגוון בעיות שיכולות לצוץ בכל משפחה או במקרים נדירים יותר, כמו מצב כלכלי, הולדת תינוק חדש, או בדילמות חינוכיות סביב תפקידי הילדים במשפחה, דפוסי התנהגות הזקוקים לשינוי,חוסר אחווה בין אחים, או חלילה במקרה של פירוק המשפחה.

המאמן המשפחתי מלווה המשפחה בעזרת כלים מקצועיים אותם רכש ומיומן בהם, הוא בוחן את המשפחה במבט אובייקטיבי ובמספר פגישות בהן נדרש שיתוף פעולה בין המשפחה למאמו, יוכל לתת כלים להתמודדות, לעזור בעזרת הצבת מטרות ולהגשים אותן.